9.3.Suraskite ir adaptuokite AŠI savo e. veiklai


4 modulyje projektavote e. veiklą. Kaip jau žinote, labai svarbu, kad veikla sudomintų besimokantįjį, paskatintų jį įsitrauktį ir atlikti užduotį.Tam gali pasitarnauti "paruošiamosios veiklos". Mokymosi ištekliai, kuriuos pateiksite besimokantiesiems, gali būti paruošiamoji veikla. Taip pat ir 6.2 veikloje akcentavome tinkamų išteklių parinkimo svarbą, kad galėtume pasiekti suformuluotus mokymosi tikslus.

Jūsų užduotis:

1) suraskite internetinį išteklių, pažymėtą teise modifikuoti (prašome patikrinti, kuri iš Kūrybinių bendrijų licencijų tai leidžia daryti), kuris gali būti naudingas jūsų 4 modulyje sukurtai e. veiklai. Teorinėje šio modulio medžiagoje yra pateiktas atvirų švietimo išteklių (AŠI) saugyklų bei AŠI paiškos sistemų sąrašas. Pasirinkite keletą saugyklų iš šio sąrašo ir raskite jose medžiagą, kuri gali būti naudinga jūsų e. veiklai.

2) adaptuokite pasirinktą AŠI, kad jį galėtumėte naudoti jūsų sukurtoje e. veikloje.  Pakeitimo pobūdį ir apimtį galite nuspręsti patys - galite atlikti tiek elementarius, tiek esminius pakeitimus. Galite ištrinti dalį turinio ir parašyti naują skyrių arba galite pakeisti tik keletą žodžių ir įterpti naujus garso ar vaizdo įrašus.

3) įkelkite nuorodą į surastą AŠI ir prisekite adaptuotą jo versiją modulio forume. Parašykite savo nuomonę apie tai, kaip atviras švietimo turinys yra lokalizuojamas ir kaip AŠI kūrimas palengvina darbą. Forumo diskusijoje galite aptarti šiuos klausimus:

  1. Kokias modifikacijas atlikote surastai AŠI medžiagai? 
  2. Kaip turinys yra pritaikomas (lokalizuojamas) individualiame ir institucijos lygmenyje ir kokie šio proceso privalumai?
  3. Ar lokalizacija yra tik esamos medžiagos adaptavimo vietinėms sąlygoms procesas? Ar tai taip pat naujos medžiagos kūrimo metodologija?

Jei AŠI saugyklose randate įdomios informacijos, prašome pasidalinti ja modulio diskusijų forume.

Jei turite abejonių dėl jūsų rastos medžiagos autoriaus teisių apsaugos, pasidalinkite savo abejonėmis modulio diskusijų forume.

Užduoties trukmė: apie 45 minutės