Judita Stulpinaitė

Judita Stulpinaitė

Deleted user -
Number of replies: 2

Atsižvelgdama į patirtį, stebėtas situacijas, suaugusiųjų mokymosi principus sąlygiškai išskirčiau į dvi grupes. Pirmoje būtų „atitikimas ir įtaka besimokančiųjų gyvenimui“ ir „orientavimasis į problemų sprendimą“, antroje – „suaugusiųjų besimokančiųjų įtraukimas“ ir „suaugusiųjų besimokančiųjų patirtis“. Mano pastebėjimu, takoskyra tarp šių principų grupių atsiranda dėl to, kad žmogus mokymesi darbo aplinkoje tarsi „nemato“ savęs – pirmiausiai siekiama atitikti darbo vietos formalius reikalavimus, „išlikti“ probleminėse profesinės veiklos situacijose. Pamirštama (ar aiškiai nesuvokiama), kad asmeninis įsitraukimas, savo patirties apmąstymas ir pripažinimas (!), t. y. bendrosios (perkeliamosios) ir bendrakultūrinės kompetencijos formuoja orų, vadinasi, kūrybišką ir sėkmingą, darbuotoją. 

 

In reply to Deleted user

Ats.: Judita Stulpinaitė

Deleted user -

Sveiki, manau viską galima išspręsti "riestainio" principu, t.y. galimybe gauti paskatinimą (čia kalbu apie gerokai "suaugusį"asmenį). O jei apie studentą... Tai, asmeninio įsitraukimo į visa ši procesą užtikrinimą ir sėkmę galima kontroliuoti tik "botago" principu.

kaip tik papasakosiu praktinį pavyzdį: studentas darbinasi vienoje tarptautinėje korporacijoje, ir prašo manęs kad jį grąžinčiau į antro kurso moodle paskaitas, nes mat jam prireikė atliekant pratinę užduotį įmonės pavedimu. Retorinis klausimas: kam mokytis jei neplanuoji viso šito panaudoti ateityje?

In reply to Deleted user

Ats.: Judita Stulpinaitė

Deleted user -

Sveiki.

Ačiū, labai taiklus pavyzdys ir mintis "kontroliuoti botagu". O taip norėtųsi, kad pamąstytų: "jeigu jau čia sėdžiu, gal ko nors pasimokysiu, mažu, kada pravers".